Her bir LOOKMONK ürünü bir ağaç dikiyor.

Neden ağaç dikiyoruz?

Ormanlar şu anda dünyadaki arazilerin yaklaşık% 30'unu kapsamaktadır; inanılmaz bir tür biyolojik çeşitliliğine ve dünya ekosisteminin inanılmaz derecede önemli bir bölümüne ev sahipliği yapıyorlar. Amazon yağmur ormanları tek başına dünyadaki oksijenin% 20'sini üretiyor! Ne yazık ki, ormansızlaşma yangınlar, tarım için net kesim, ahır çiftliği ve kereste için sürdürülemez kütük de dahil olmak üzere birçok şekilde olabilir. Şu andaki Dünya'daki neredeyse tüm ormanları silmemizin 100 yıldan daha az süreceği tahmin ediliyor. Bu nedenle, Dünya'nın doğal ağaç örtüsünü geri kazanma çabaları şimdi hiç olmadığı kadar önemlidir.

Biz LOOKMONK olarak fark yaratmanın önemini biliyoruz ve benzer düşünen kuruluşlarla ortaklık yapma fikrini seviyoruz. Kısa süre önce, küresel ormansızlaşma ile mücadele konusunda kar amacı gütmeyen ONETREEPLANTED  ile ortaklık kurduk. Böylece Lookmonk ile yaptığınız alışveriş sadece doğa dostu tasarım ürünü takı olarak kalmıyor ve kelimenin tam anlamıyla yeni ağaçlar dikiyor. 

1. ONETREEPLANTED nedir?

ONETREEPLANTED, küresel ağaçlandırma çabalarına yardım etme misyonu olan 501 (c) (3) hayır kurumudur. Organizasyon, dünya çapında ağaç dikmek için gönüllü olarak bağış yapan veya gönüllü olarak çalışan bireyler, işletmeler ve okullar ağı üzerine kurulmuştur. ABD Orman Hizmetleri (USFS) ve çeşitli Devlet Orman Hizmetleri ve Bölgesel Koruma Bölgeleri dahil olmak üzere diğer STK'lar ve devlet kurumlarıyla birlikte çalışır. OTP, bireylerden, işletmelerden ve diğer kuruluşlardan bağış toplayarak ve daha sonra belirli projeler için ağaçlandırma ortaklarına fon tahsis ederek ağaç dikimi için bir aracı görevi görür. Ortaklar (çevre STK'ları, küçük koruma örgütleri, havza grupları ve yerel hükümet kurumları) fonları en çok ihtiyaç duydukları alanlarda ağaç dikmek için kullanır.

 

2.Ağaçlar nerede dikiliyor?

ONETREEPLANTED ağaçlandırma uğraşları dahilinde dünyanın pek çok farklı bölgesinde çalışmalar yürütüyor. Dünya ekosisteminin gerekleri, farklı alanlardaki orman tahribat seviyeleri ve logistik gibi pek çok parametrelerin detaylı çalışılmasıyla üretilen stratejiler doğrultusunda yıl farklı alanlar seçiliyor. Güncel olarak devam ettirilen proje hangisiyse sizin Lookmonk siparişiniz ile yaptığınız bağış o projeye dahil ediliyor. ONETREEPLANTED'in güncel projelerini takip etmek için tıklayın.

 

3. Ağaç dikim çalışmalarını nasıl takip edebilirim?

Ağaçlandırma projelerini, daha gelinen son durumu ve pek çok bilgiyi ONETREEPLANTED'in hikayeler sayfasından takip edebilirsiniz.

 

4.Daha fazla bağışta bulunabilir miyim?

Elbette, LOOKMONK ile yaptığınız bağış dışında yardımda bulunmak için pek çok seçenek mevcut! Neler yapabileceğinizi keşfetmek için tıklayın.